STANDARD 0zł

 

 

- Liczba ankiet: 1
- Liczba pytan: 100
- Liczba respondentow: 50

 

 

Wybierz plan taryfowy!

 

PEŁEN CENNIK

 

STWÓRZ ANKIETĘ

 

SPRAWDŹ DEMO

PROGRAM PARTNERSKI

Nawigacja: Przykładowe Ankiety Badanie zadowolenia klienta

Badanie zadowolenia klienta, czyli badanie opinii klientów online

Wiemy jak istotną rzeczą dla trwania naszego biznesu jest zadowolenie klienta. Jak sprawdzić czy klienci są zadowoleni? Najlepiej ich po prostu spytać?

Przeprowadzenie ankiety badającej zadowolenie klienta nie jest trudne lecz musimy pamiętać o kilku elementach. Bardzo ważne jest to:

  • o co zapytamy,
  • jak zapytamy,
  • kiedy zapytamy.

Jeszcze ważniejsze jest to, co zrobimy z uzyskanymi odpowiedziami.

Jak pytać klienta o zadowolenie z usługi lub produktu?

Jest wiele sposobów by zapytać klientów o to czy satysfakcjonuje ich nasza firma, nasz produkt czy usuługa:

  • Rozmowa twarzą w twarz. W momencie gdy wychodzą z Waszego sklepu lub biura, po prostu ich zapytaj, a odpowiedzi wprowadź do naszego serwisu. Nie zużyjesz żadnego papieru, bardzo łatwo otrzymasz zbiorcze wyniki, statystyki i podsumowania.
  • Jeśli masz numery telefonów klientów i wiesz, że masz pozwolenie by z nich skorzystać, to możesz zadzwonić i spytać o to czy są zadowoleni. Uzyskiwane odpowiedzi wprowadzaj bezpośrednio do formularza internetowego stworzonego w naszym serwisie.
  • Wyślij im link do ankiety pocztą elektroniczną lub komunikatorem (adres ankiety znajduje się w zakładce "Publikacja" w menadżerze formularzy). Istotne jest by nie zyskać sobie opinii Spamera.
  • Przeprowadź badanie opinii online - dodaj na swojej stronie link do kwestionariusza, który otworzy się w oknie popup (Kod HTML potrzebny do wygenerowania linku znajduje się w zakładce "Publikacja" w menadżerze formularzy)
  • Inny sposób na internetowe badanie opiinii, to osadzenie kwestionariusza na Twojej stronie (kod HTML potrzebny do osadzenia znajduje się w zakładce "Publikacja" w menadżerze formularzy).
  • Można dodatkowo zwiększyć liczbę respondentów poprzez zaznaczenie opcji "facebook like", która dodaje do Twojego formularza słynny przycisk "like" portalu społecznościowego Facebook.

Kiedy przeprowadzić badanie zadowolenia klienta?

Najlepszy moment, żeby przeprowadzić ankietę jest wtedy, gdy doświadczenie z Twoim produktem/usługą jest świeże w umyśle klienta. Jeśli za długo będziemy zwlekać, wówczas odpowiedzi jakie uzyskamy mogą być nie precyzyjne, możliwe, że klient zapomni o paru szczegółach, odpowie na temat innego produktu, pomyli Naszą firmę z jakąś inną.

O co pytać klientów w ankietach?

Podstawowe pytanie, na które chcemy uzyskać odpowiedź, to "Czy klient ponownie dokona zakupu?". Jednak nie warto się ograniczać tylko do tego pytanie, bowiem umknie nam wiele istotnych niuansów.  Oto przykładowa ankieta:

Jak często warto przeprowadzać ankietę dotyczącą zadowolenia klienta?

Tak często by uzyskać potrzebne informacje, ale nie tak często, żeby zezłościć klienta. Częstotliwość zależy od tego jak często klient wchodzi w interakcje z produktem lub usługą. Nie ma sensu np. co rok pytać klientów o zadowolenie z usług pośrednictwa nieruchomości, bowiem mało kto kupuje tak często domy lub mieszkania.

Co zrobić z uzyskanymi odpowiedziami?

Niezależnie od sposobu, częstotliwości i rodzaju zbierania opinii klientów, trzeba je podsumować, wyciągnąć odpowiednie wnioski, zbadać trendy, znaleźć różnice w zależności od tła klienta (wykształcenie,region, wiek). To najważniejsze zadaniew badaniu opinii na temat naszego produktu lub usługi.

Trzeba usprawnić to na co skarżyli się klienci, rozważyć ich sugestie. Ulepszyć produkt w tych aspektach, które są najważniejsze dla większości klientów. Można poinformować klienta, że uwzględniliśmy otrzymane uwagi.

Joomlart