STANDARD 0zł

 

 

- Liczba ankiet: 1
- Liczba pytan: 100
- Liczba respondentow: 50

 

 

Wybierz plan taryfowy!

 

PEŁEN CENNIK

 

STWÓRZ ANKIETĘ

 

SPRAWDŹ DEMO

PROGRAM PARTNERSKI

Szybki start

Najkrótsza ścieżka do uruchomienia własnego formularza w Internecie, czyli jak zrobić własny formularz w ciągu 10 minut.

 1. Zarejestruj się
 2. Odbierz email i aktywuj konto
 3. Zaloguj się. Po zalogowaniu znajdziesz się na stronie "Moje formularze". Podczas pierwszego uruchomienia Twoja lista formularzy będzie pusta.
 4. alt
 5. Kliknij przycisk "Stwórz formularz", który znajduje się u dołu listy
 6. Określ:
  • Tytuł formularza - będzie on widoczny w nagłówku Twojego formularza.
  • Nazwę - będzie ona używana w adresie Twojego formularza. Np. Jeśli nazwa to "rejestracja_na_konferencje", to adres Twojego formularze będzie wyglądał następująco "http://www.formularze.eu/fm/nazwa_twojego_konta/rejestracja_na_konferencje"
  • Jeśli chcesz możesz wybrać jeden ze wzorców
  • Pozostałe pola pozostaw bez zmian.
 7. alt
 8. Kliknij Zapisz, wówczas otworzy się Edytor formularzy. Formularz składa się ze stron i pól. Niektóre pola (np. wielokrotnego wyboru) mogą mieć opcje, które będą widoczne dla użytkownika. Formularz, każda ze stron, każde z pól ma swoje właściwości, które wpływają na jego wygląd i zachowanie.
 9. alt
 10. Edytor składa się z 4 elementów:
  • Podgląd formularza. Tu możesz wybierać pola, przesuwać je, duplikować, usuwać, oznaczać jako wymagane. Dwukrotne kliknięcie na polu, pozwala edytować jego etykietę.
  • Zarys/konspekt - Pokazuje strukturę formularza w postaci tzw. "drzewa". Kliknięcie na, którymś z elementów drzewa (formularzu, stronie, polu), sprawia, że zostaje on wybrany, wówczas można edytować szczegółowo dane pole. Ponadto można przeciągać elementy drzewa, by zmienić ich pozycje. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy, otwiera menu kontekstowe, pozwalające na dodawanie stron i pól, usuwanie stron i pól.
  • Paleta - dzięki niej możesz dodawać nowe pola. Są na to 2 sposoby. Przeciągnij pole i upuść w miejscu, w którym ma się ono znaleźć. Drugi sposób, to kliknięcie - nowe pole zostanie dodane jako następne do aktualnie wybranego pola.
  • Właściwości - Tu pokazane są właściwości aktualnie wybranego elementu (formularz/strona/pole). By zobaczyć opis każdej z własności trzeba najechać kursorem myszką nad pole pozwalające na edycję danej własności. Na obrazku poniżej widoczne są właściwości pola daty.
 11. alt
 12. Dodaj pola
 13. Dodaj pola z opcjami - pole, w którym chcemy określić dostępne odpowiedzi, musi zostać wybrane, wówczas w panel właściwości widoczne będzie duże pole tekstowe, w którym można określić opcje wyboru/możliwe odpowiedzi/predefiniowane wartości. Będą tam widoczne opcje, które już istnieją. Można używać znaków HTML, co pozwala na stosowanie pogrubienia (<b>pogrubiony tekst</b>), kursywy (<i>tekst pisany krusywą</i>) czy wstawienie rysunku (<img src="/formularze/adres internetowy Twojego obrazu np. http://www.da.katowice.pl/forum/Smileys/smilesgt2/face-smile.png" />).
 14. Dodaj pytania warunkowe
 15. Co jakiś czas lub na koniec pracy kliknij "Zapisz zmiany"
 16. Przejdź do zakładki publikacja
  alt
 17. Skopiuj to, co potrzebujesz, wklej na stronę albo roześlij do odbiorców
 18. Gotowe

 

Joomlart